Perito

 

Povrchové desky dveřních výplní, respektive jejich materiál, jsou jedním ze zásadních hodnotících kritérií kvality celého výrobku. Dle použitého materiálu se odvíjí nejen cena, ale hlavně uživatelské možnosti výplně a její životnost.

Plastové dveřní výplně

Vyplne serie Technic Vyplne serie Classic Počátek výroby dveřních výplní se datuje hluboko do minulého století, kdy se v Anglii začaly vyrábět první plastové výplně. PVC desky se vakuově tvarovaly na formách, čímž vznikaly klasické tvary známé do současnosti v nabídce většiny výrobců. Tato technologie je sice stále funkční, ale již dávno technicky překonaná a lze ji označit jako zastaralou. Plastové desky jsou tepelně opracovávány, což sice zaručuje relativně jednoduchou a levnou výrobu, na druhé straně ale plast reaguje na změny teploty roztažností, což je zásadní nevýhodou právě tohoto materiálu. U bílých desek není hodnota roztažnosti tak markantní, ale pokud je povrch desky potažen fólií s imitací dekoru dřeva, absorpce slunečního záření je zde mnohonásobně vyšší a riziko poškození povrchové desky automaticky stoupá. Plastové desky jsou dlouhodobě namáhány a v krajním případě mohou prasknout, nebo se celá výplň může prohnout.
I přes výše jmenované nedostatky je tento sortiment stále nejprodávanějším a koncovými uživateli žádaným. Tento zájem přičítáme především klasickému vzhledu vchodových dveří s těmito výplněmi a v neposlední řadě také nízké pořizovací ceně.

Plastové dveřní výplně PERITO – série Classic a Technic

Vyplne serie Technic Vyplne serie Classic Dveřní výplně těchto sérií představují základní nabídku typů a tvarů. Povrchové desky tvoří plast ABS/PMMA, který je vakuově tvarován na formách. Nabízíme dostatečné množství tvarů prolisů, každá ze základních výplní je pak doplněna tzv. bočním panelem pro širší varianty vchodových dveří. Boční panely jsou plnohodnotnými výplněmi, vyráběnými v základních rozměrech a lze je použít i jako panely hlavní.

Co se týče barev, ty korespondují s požadavky výrobců oken a dveří na základní bílé provedení ( RAL 9016 a 9003 ) a následně pro imitace dekoru dřeva. Na trhu plastových a hliníkových profilů se používají různé fólie „dřevodekoru“, z nichž asi nejrozšířenější jsou fólie německého výrobce- firmy Renolit, dále se pak můžete setkat s foliemi Hornschuch, nebo Cova.
Pro plastové dveřní výplně jsou v současnosti nabízeny 3 imitace dřevodekoru Renolit – zlatý dub, mahagon a ořech. Vzhledem k výše zmiňovaným potížím tuto nabídku nehodláme rozšiřovat !

 
Zlatý dub
217 8001
 
Ořech
321 78007
 
Mahagon
206 5021


Při výběru plastové dveřní výplně s povrchovou úpravou dekoru dřeva se prosím u svého dodavatele důkladně informujte o veškerých rizicích, uživatelských možnostech a zárukách na tento výrobek. Pro plné uznání záruk je nutné zvolit jádro „D“ s pevnou výztuhou! Tímto bude roztažnost celé dveřní výplně výrazně omezena. V každém případě ale pro tuto „barevnou“ variantu povrchu výplně doporučujeme volit spíše v HPL sériích dveřních výplní PERITO !

HPL dveřní výplně

Vyplne serie Technic Vyplne serie Classic Vyšší třídu kvality dveřních výplní dnes představuje především materiál povrchových desek výplně. Společnost PERITO v současnosti nabízí zákazníkům série Vizual, Elegance a Premium, pro jejichž výrobu jsou použity desky HPL, vyráběné lisováním směsi syntetické pryskyřice. a papíru. Zásadním rozdílem od výše jmenovaných plastových desek je jejich téměř nulová roztažnost, což zaručuje výrazně vyšší odolnost vůči účinkům slunečního záření. Tyto výrobky mají delší životnost, minimální požadavky na údržbu a perfektní vzhled. V současnosti uvažujeme o dalších typech materiálů, používaných výrobci v západní Evropě, jako jsou například hliník, GFK, nebo Epoxy. Tyto pro výrobu výplní relativně nové materiály umožňují další zlepšení jak kvality, tak designu Vašich vchodových dveří.

HPL dveřní výplně PERITO – série Vizual, Elegance a Premium

Tyto série nabízí zákazníkům široké možnosti výběru originálních designů. Jednotlivé skupiny výplní prezentují zájem potenciálních odběratelů o nové vzhledy, odlišné od „klasických“ plastových výplní, jejichž atraktivita postupem času klesá. Použití HPL desek umožňuje téměř neomezenou paletu dekorů dřeva, nebo barevných nástřiků dle Ral vzorníku, případně kombinace obojího. Veškeré varianty vzhledů je možné vyzkoušet přímo v sekci


Série Vizual – je nejjednodušší vzhledovou variantou HPL dveřních výplní PERITO. Díky nenáročnosti výroby a absenci rámečků je tato varianta žádána především pro nízkou cenu v kombinaci s vysokou kvalitou. Povrch tvoří pouze hladké HPL desky s otvorem pro prosklení.

Série Elegance – tyto vzory představují moderní vzhled pro náročné zákazníky. Kombinace HPL desky s rámečky z ušlechtilé broušené nerez oceli zaručují originalitu Vašich vchodových dveří !

Série Premium – je dosud nejvyšší třídou vyráběných dveřních výplní a to nejen co do kvality, ale i vzhledu a možností kombinací. Povrch výplně opět tvoří HPL desky, zde však doplněné montovanými rámečky, potaženými fóliemi dekoru dřeva, nebo nastříkány barvou v odstínu RAL. Rámečky jsou pomocí speciálních příprav ručně montovány na výplň tak, aby bylo zamezeno jejich neodborné demontáži, případně jejich poškození.

 
Zlatý dub
217 8001
 
Mahagon
206 5021
 
Ořech
321 78007
 
Tmavý dub
316 7004
 
Tmavý dub
205 2089
 
Přírodní dub
316 7011
 
Světlý dub
205 2090
 
Mahagon
209 7013
 
Oregon
119 2001
 
Douglas
315 2009
 
Indian
216 7002
 
Palisandr
887 505
 
Noce Sorrento natur
H 425 2041
 
Noce Sorrento balsamico
H 425 2042
 
Cherry amaretto
H 425 2043


Trvanlivost a materiálová kvalita HPL desek nám umožňuje zařadit do nabídky velké množství imitací dekoru dřeva. Standardně si můžete vybrat až ze 13 dekorů skladem a několika desítek dekorů „na objednávku“. Paleta nástřiků barvami je téměř neomezená, je však třeba počítat s delšími dodacími termíny a vyvarovat se možného mechanického poškození. 
  

<<<