DŘEVĚNÉ 3-VRSTVÉ PODLAHY

 Třívrstvá sendvičová konstrukce dřevěných podlah nabízí výhody oproti masivním dřevěným podlahám v konstrukční stálosti. Jsou méně náchylné na tvarové změny vznikající změnou klimatu v místnosti.
Pokládka je prováděna plovoucím způsobem. To znamená, že podlahové dílce nejsou fixovány k podkladu, ale pouze ve spojích, buď v lepením pera+drážky nebo skládáním v suchém zámku.
Celková nižší výška než je běžná u masivních podlah umožňuje také pokládku v prostorech omezujících vestavnou výšku např. při  rekonstrukcích. Rozměry jednotlivých třívrstvých podlah jsou variabilní dle sérií a jejich výrobců. Horní nášlapná vrstva s ušlechtilého masivu je nabízena převážně s hotovou povrchovou úpravou, tedy tak, že se po položení již  nikterak neupravují. Síla této vrstvy umožňuje množství renovací přebroušením. Středová příčně uložená vrstva  smrkového masivu a spodní protitahová vrstva  zajišťují objemovou stálost. Jednotlivé vrstvy jsou během výroby lepeny a následně  lisovány při vysokých teplotách.
 

DŘEVĚNÉ 2-VRSTVÉ PODLAHY 

Dvouvrstvé lamely jsou povrchově upravené z výroby a po položení se již nikterak neupravují. Skládají se z nášlapné masivní vrstvy  ušlechtilého dřeva a příčně uložené vrstvy  smrkového masivu  pro dosažení objemové stálosti. Vrstvy jsou lisovány při vysokých teplotách.  Nášlapné vrstvy se liší v tloušťce. Výška nášlapné vrstvy je zpravidla od  3,6 mm do po 5 mm, síla této vrstvy umožňuje množství renovací přebroušením. Dvouvrstvé podlahy se lepí plošně. Většina provedení lze pokládat i do "stromečku".

Způsob pokládky u dvouvrstvých podlah má svá přesná pravidla, z toho důvodu doporučujeme využít profesionáních podlahářských firem.
 

LAMINÁTOVÉ PODLAHY

 

Laminátové podlahy se staly již zcela běžnou krytinou v českých domácnostech. Díky nízkým cenám si je vesměs kupují zákazníci, kteří si se svým rozpočtem nemohou dovolit dřevěnou podlahu. Existuje ale významná skupina zákazníků, kteří chtějí laminát a cenová otázka je až druhořadá. Dřevěnou podlahu prostě nechtějí z mnoha důvodu:         laminát je zcela určitě odolnější vůči poškození něž pravé dřevo,  jsou přesvědčeni že údržba laminátu je jednodušší než lakovaných hotových parket,  je pro ně dřevo prostě měkké ...
Současná nabídka laminátových podlah zahranuje třídy zátěže, designy, dekory a provedení, ale navíc také exkluzivní povrchy a struktury téměř k nerozeznání od pravého dřeva.